WorkMeter سامانه‌ای برای مدیریت هر چه بهتر شرکت و نظارت بر عملکرد کارمندان حضوری و غیر حضوری و ثبت زمان کاری و حضور و غیاب

عنوان صفحه

توصیه هایی برای بهبود عملکرد کارکنان

یکی از مهم ترین وظیفه های مدیر هر موسسه ای  بررسی مشکلات عملکردی کارکنان می باشد. هنگامی که عملکرد کارکنان دچار مشکل شود، باید مدیر با استفاده از توانایی‌های کنترل و رهبری خود عملکرد کارکنان را بهبود بخشد. 


به نظر شما بهترین شغل از نگاه کارمندانتان چه شغلی است؟

هنگامی که در تحقیقی این سوال را از کارمندان پرسیدند پاسخ های آن ها دارای وجه اشتراک جالبی بود. بیشتر ان ها اشاره به  رئیس شرکتی که در آن کار می کردند داشتند. بعد از این که از آن ها علت را جویا می شدیم پاسخ این بود که آن مدیر به آن ها به به‌عنوان یک فرد اهمیت داده و واضح بود که چه انتظاری از آن ها دارد. این اولین راه حل داشتن عملکرد بالای کارمندان است.


داشتن انتظارات مشخص

اصلی ترین روش برای داشتن بهترین عملکرد کارکنان، داشتن انتظاراتی واضح و مثبت می باشد. ، آن ها لازم است دقیق در جریان باشند چه خواسته ای دارید چه مقدار وقت برای انجام آن دارند و نحوه ی ارزیابی آن ها به چه شکل است.

اگر کارکنان شما به واضحی ندانند که چه انتظاری از آن ها دارید و چه مقدار وقت برای انجام آن دارند، همچنین ملاک شما برای تشخیص و ارزیابی کار مفید برای آن ها روشن نباشد، عملکرد آن ها ضعیف خواهد بود.

وقتی وظایف کارمندان معلوم است و پیشرفت آن ها با توجه به ملاک های شما قابل ارزیابی است، به این شکل عملکرد کارکنان پیشرفت زیادی خواهد داشت.


سرزدن به همه ی قسمت ها

همه روزه به تمامی قسمت ها سر بزنید و با همه کارکنانتان گفت و گو کنید تا از فعالیت‌های آن ها با خبر شوید. به این شکل آن ها از تجربیات شما استفاده می کنند و شما نیز از مشکلات و موانع کاری ان ها با خبر می شوید. ارتباط موثر بین کارمندان و مدیران همواره از اصلی ترین ارکان در راه رسیدن به اهداف سازمان است.


داشتن بازخورد منظم

دومین راه حل بالا بردن راندمان کاری، داشتن بازخورد منظم و به موقع است. هنگامی که کارکنان بازخورد مداوم نگیرند و نتوانند به صورت منظم با بالادست خود گفت و گو و مشورت داشته باشند کم کم رشته ی کار از دست آن ها خارج شده و از اهداف سازمان دور می شوند.


بررسی به موقع کارها

راه حل بعدی برای بالا بردن راندمان عملکرد کارکنان بررسی به موقع کارها است . برای مدیریت بهتر امور و بالابردن سطح عملکرد کارکنان کنترل و نظارت داشتن بر روی روند کار و تسلط بر اوضاع امری بسیار ضروری است. مثل پزشکی که به صورت منظم بیمار خود را هر روز معاینه کرده و موجب تسریع در روند بهبود او می شود.


بیان واضح خواسته ها

در صورتی که با فردی صحبت نکرده ای و به او نگفته ای که از کار او رضایت نداری هرگز موجب بهبود عملکرد او نمی شوی و به همین روش او ادامه خواهد داد.

اینگونه فکر نکنید که کارمندان شما از قبل  دلیل نارضایتی‌ شما را می دانند. آن ها روحشان هم خبردار نیست. بنابراین خواسته ها و توقعات خود را به صورت واضح به آن ها  بگویید.


حدس نزدن

حدس نزدن نیز راه حل بعدی است. فکر نکنید کارکنان همه چیز را می دانند و کاملا خواسته های شما را متوجه شده اند. برای بهبود عملکرد کارکنان با آن ها صحبت کرده و از آن ها بخواهید سوالاتشان را از شما بپرسند. در چنین شرایطی متوجه می شوید که چقدر برداشت های شما متفاوت است.

با استفاده از این توصیه ها به راحتی می توانید کنترل امور را به دست گرفته و موجب بهبود عملکرد کارکنان خود شوید.

 

 

کلیدواژه کانونی: عملکرد کارکنان

کلمه کلیدی : عملکرد کارکنان، بهبود عملکرد کارکنان، راندمان، بهبود راندمان، راندمان کاری، بالا بردن راندمان کاری، ارتباط موثر بین کارمندان و مدیران، بهترین عملکرد کارکنان، مشکلات عملکردی کارکنان

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

WorkMeter سامانه‌ای برای مدیریت هر چه بهتر شرکت و نظارت بر عملکرد کارمندان OnlinePakhsh.com ۳۲۹۵۰ ۰۷۱ (۳۰ خط) Info Email